Mango występuje w kilku rodzajach, bywa żółte, albo całkiem zielone, albo pomarańczowe.... I smakuje normalnie, jak mango (za to nie ma obaw - jest dojrzałe)
| rambutan |
Fajne są takie jeże, wielkości sporej węgierki, ale z miękkimi kolcami długości ok 2 cm. Wielce prawdopodobne, że to się nazywa rambutan. Zdejmuje się skórkę z kolcami nacinając nożem, albo obdłubując, i zjada się biały środek. Jest pestka. Twarda i raczej niejadalna. Smakuje trochę jak liczi. Dobre.
| Manggis |
| Langstat |
Na razie moim faworytem jest jackfruit. To taki ogromny owoc, jak dwie ludzkie głowy, lekko podłużny, z kolcami. Ze środka wydobywa się jadalne części wielkości dużej śliwki, intensywnie żółte, z pestką. Wiki powiedziała że te pestki też można wykorzystać, ale na razie nie próbowałam. To żółte jest pyszne.
Baaardzoo soczysty opis, mniam.
ReplyDeleteNo właśnie, może jeszcze polubię owoce (poza malinami i jagodami):)
ReplyDelete