Sunday, 23 June 2013

Smog

W samo południe wokół Petronas Towers - najbliższe budynki za mgłą
O smogu w Singapurze mówią wszystkie serwisy światowe. O smogu w Malezji jest ciszej, ale zapach dymu w KL jest wszechobecny. Połowa ludzi na ulicy w nosi maseczki na twarzach. Ja jeszcze nie, na razie poza zapachem nie odczuwam dolegliwości. Ale pozamykałam okna i włączyłam klimę. Inaczej chyba się nie da.
Nie umiem ocenić danych o skażeniu powietrza, bo te w KL dziś są lepsze, ale np w Melace jest chyba katastrofa. Mam nadzieję, że pożary na Sumatrze w końcu ktoś zdecyduje się ugasić.

Wolę nie myśleć co pozwala zrobić zdjęcie słońca zwykłym aparatem




Dobrze, że na dziś zaplanowana była wysoka kultura, prezentowana we wnętrzach. IX Symfonia Beethovena w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Malezyjskiej, było super! To była chyba moja trzecia lub czwarta w życiu wizyta w Filharmonii. A Dziewiątą w całości to chyba pierwszy raz słyszałam. Lepiej późno niż wcale.





1 comment:

  1. Brawo! To przepiękna symfonia i mój ulubiony kompozytor. Zazdroszczę .

    ReplyDelete